http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/936546topnowe.jpg http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/625434animacja_meganet_02.jpg
  • 0
  • 1

Znajdź nas na Facebooku

Certyfikaty

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualności - Zapisz się do newslettera.

logo_ig

Ankieta - Internet

Skąd łączysz się do naszej sieci internet ?
 
Home > Aktualności > XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Drodzy Przyjaciele !!! Po wielu konsultacjach, dyskusjach i spotkaniach, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ustaliła temat kolejnego, XVII Finału. Tematem tym jest profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci.

Temat brzmi:

WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI


Będziemy także realizować hasło: W zdrowym ciele zdrowy duch!

(kliknij żeby przeczytać więcej)


Na temat onkologii dziecięcej mówi się bardzo dużo. Dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce mają bardzo dobrą i fachową opiekę medyczną. Największą bolączką jest finansowanie leczenia, czyli zaopatrywanie chorych dzieci w bardzo drogie lekarstwa, jednak na co dzień tak rodzice, jak i chore dzieci, radzą z tym sobie otrzymując wsparcie bardzo oddanego ich sprawom personelu medycznego.

Jest jednak pewien problem, który przewijał się we wszystkich rozmowach, a który dotyczy bardzo późnego zdiagnozowania dzieci z problemami onkologicznymi, co w sposób zdecydowany zmniejsza ich szanse na wyzdrowienie. Zwrócono nam uwagę, że wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który w wielu przypadkach decyduje o życiu! Aby problem ten znacząco zmniejszyć, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy.

Rozpoczęliśmy już konsultacje z grupą lekarzy-ekspertów, z którymi wstępnie ustalamy, jaki sprzęt będziemy chcieli kupić i do których dokładnie ośrodków w Polsce powinien on trafić. Ale to nie jedyny cel styczniowej zbiórki. Chcemy, aby kolejny, XVII Finał stał się ogromną kampanią społeczną, która oświadomi rodzicom możliwości i konieczność wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi.

Chcielibyśmy także, po raz drugi w naszej historii – o ile oczywiście pozwolą na to zebrane w czasie Finału środki finansowe – wspomóc wszystkie hospicja dziecięce w Polsce. Już raz przeznaczyliśmy na ten cel pieniądze, za które kupiliśmy bardzo potrzebne samochody i sprzęt, który bezpośrednio wspomagał opiekę nad chorym dzieckiem. Podobne potrzeby widzimy również dzisiaj.

W Polsce na dzień dzisiejszy funkcjonuje wiele fundacji i innych organizacji pozarządowych, które w sposób znaczący przyczyniają się do poprawy losu chorych onkologicznie dzieci. Jednak nikt jeszcze nie podjął sie realizacji programu, który ma na celu stworzenie ogólnopolskiej sieci ośrodków profilaktycznych dla tych dzieci.

Tradycyjnie 11-go stycznia, w drugą niedzielę Nowego Roku, prosić będziemy darczyńców, aby wspomogli naszą akcję, aby bawili się na wszystkich orkiestrowych imprezach, aby obserwowali dzięki przekazowi Telewizji Publicznej oraz Telewizji TVN, wszystkie finałowe wydarzenia. XVII Finał będzie także okazją do rozliczenia poprzedniej zbiórki, oraz dotychczasowych osiągnięć Orkiestry. A jest się czym pochwalić! Cały czas wspaniale funkcjonują nasze cztery programy medyczne i jeden edukacyjny. Realizacja poprzednich celów finałowego grania znalazła ogromne uznanie w środowisku lekarskim, czego dowodem są bardzo prestiżowe nagrody, jakie otrzymaliśmy do tej pory. O naszych dokonaniach często mówi się podczas specjalistycznych, światowych kongresów i zjazdów medycznych. My tymczasem możemy śmiało powiedzieć, że zbiórka w stylu Finału WOŚP jest organizowana tylko i wyłącznie w Polsce, a jej efekty budzą podziw ludzi zajmujących się w różnych krajach organizowaniem działań charytatywnych.

Tradycyjnie rokrocznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom poprzez organizację festiwalu Przystanek Woodstock. W tym roku, dzięki obecności kilku światowych stacji telewizyjnych, a także reporterów Agencji Reutera, było o nas słychać na całym świecie. W mediach na wszystkich kontynentach podano informację o działaniach Fundacji i o wspaniałej zabawie, jaka miała miejsce na „byłej” granicy polsko-niemieckiej. Nasz Przystanek Woodstock stał się festiwalem międzynarodowym, a my, po raz pierwszy w jego historii, przedstawiliśmy wraz z rządem Indii projekt promujący kulturę indyjską.

Te dwa wydarzenia – Finał Orkiestry i Przystanek Woodstock – w naszych zamierzeniach, a także marzeniach, zmierzają do budowania społeczeństwa tolerancyjnego, przyjacielskiego, czującego wzajemne więzi społeczne. Jesteśmy przekonani, że tym samym wszyscy razem wpisujemy się we współczesny charakter wspólnej, zjednoczonej Europy.

Nadal apolityczni, nadal niezależni, nadal całą mocą wspierający polską medycynę dziecięcą najnowocześniejszymi systemami, mówimy, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Zapraszamy Was więc do kolejnego, XVII Finału - od tej chwili możecie powoływać sztaby, organizować wolontariuszy, realizować nawet najbardziej szalone pomysły kolejnego finałowego grania.

Sie ma!!!

Jurek Owsiak