http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/936546topnowe.jpg http://www.mega-net.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/625434animacja_meganet_02.jpg
  • 0
  • 1

Znajdź nas na Facebooku

Certyfikaty

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualności - Zapisz się do newslettera.

logo_ig

Ankieta - Internet

Skąd łączysz się do naszej sieci internet ?
 
Home > Aktualności > XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


O XVIII Finale WOŚP

 

Przed nami XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10.01.2010 r.

Postanowiliśmy po raz drugi poświęcić go onkologii dziecięcej.

 

 

Kiedy rok temu mówiliśmy o diagnostyce onkologicznej małych dzieci, okazało się, że „dotknęliśmy” niezwykle ważnego, ale także trudnego tematu.

W Polsce jest kilkanaście centrów onkologii dziecięcej z doskonałą kadrą, które to centra nie są dostatecznie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia. Naszą ambicją było stworzenie kilkudziesięciu dodatkowych miejsc w Polsce (po kilka w każdym województwie), gdzie rodzice - skierowani przez pediatrę - będą mogli spotkać się ze specjalistą i wykonać badanie w ramach wczesnej diagnostyki. I na ten cel zbieraliśmy pieniądze w czasie XVII Finału, który był ogromnym sukcesem (zebraliśmy ok. 40 mln zł).

Okazało się jednak, że zebrana kwota jest niewystarczająca i nie jesteśmy w stanie zrealizować w pełni naszych planów.

 

Udało nam się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, kupiliśmy też ultrasonografy dla klinik onkologicznych, doposażyliśmy istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu.

 

To jednak za mało. Nie wystarczyło niestety środków na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych takiego jak np. tomografy komputerowe, czy aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie.

Aby z sukcesem zakończyć temat onkologii dziecięcej postanowiliśmy poświęcić mu jeszcze jeden Finał. Mamy świadomość, że już od 17 lat cieszymy się ogromnym zaufaniem społecznym. Państwa zaufaniem! Cały czas na nie pracujemy i dlatego – jak co roku -  tak i teraz, będziemy dokładnie rozliczać zebrane środki i pokazywać jak bardzo wymierne są nasze działania.

 

Rozliczenia finansowe Orkiestry - kliknij TU.

Zobacz jaki sprzęt Orkiestra kupiła dla Twojego miasta - kliknij TU.

 

Przypominamy, że oprócz głównego celu Finału, zebranie w czasie styczniowej akcji środki pozwolą Fundacji w dalszym ciągu prowadzić i w pełni finansować trzy ogólnonarodowe programy medyczno-edukacyjne

 

Nasz Program Leczenia Dzieci Pompami Insulinowymi dotarł do wszystkich potrzebujących dzieci od 0 do 10 lat i aktualnie został ‘przejęty’ przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Program Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków zakończyliśmy z końcem 2008 roku, ale zakupione przez nas urządzenia nadal znajdują się w ośrodkach i wykorzystywane są dla dobra wcześniaków. W obecnej sytuacji nie ma potrzeby zakupu kolejnych urządzeń - dzięki Fundacji WOŚP zostały zakupione wszystkie niezbędne urządzenia jakie mogą być potrzebne przy wykrywaniu i leczeniu retinopatii.

 

Liczymy, że będą Państwo z nami 10 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy polską onkologię dziecięcą!

NAJWAŻNIEJSZE LINKI!